Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rosnička karolínská - potrava

Ahoj, prosím mám takový dotaz, začala jsem s chovem rosniček - řeším v tuto chvíli jejich potravu, krmím je cvrčky (což milují) ale pro zpestření potravy mě zaujaly octomilky, vím už kde si je mohu objednat ale není mi zcela jasné jak s nimi mám nakládat..jsou to takové ty malé mušky? je to vhodné krmivo pro tyto žabky? jak s nimi mám nakládat abych jich neměla plný byt? Nevíte co jaká by mohla být další potrava pro ně teď v zimě? Nejlépe méně finančně nákladná. Slyšela jsem také, že mouční červi nesmí. Děkuji za pomoc

Jj octovky jsou ty malý mušky, většinou se pro zkrm používá nelétavá forma. Ale nedokážu si dost dobře představit jak by si s nima chtěl cpát cinerky :-D, i když možná by si je daly. Dobré jsou třeba můry (zavíječ voskový i jeho larvy - bacha celkem po nich kynou) nebo další podobný hmyz jako zpestření.

no jo, to je sice hezké jenomže si lámu hlavu s tím kde to sebrat? ve všech zverim. mají právě jenom ty cvrčky a nebo ty červi - teď jsem se dočetla že v neděli by měla být v HK nějaká burza takže tam snad něco seženu, šlo mi také o to, že jsem se chtěla pokusit nějakou havěť chovat doma, přičemž ti cvrčci jsou celkem nároční a jelikož moc skáčou tak ani nevím jak bych je měla chovat aby mi nezdrhli a neměla jich všude plno...

určitě v nějakém zverimexu od vás nabírají zboží od achety. Stačí se v nějakém obchodě domluvit a octomilky máš příští týden doma.
Jinak tuhle rosničku jsem měl taky, kromě cvrčků zvládal i menší sarančata, výjmečně zophobas. Při čištění vždy měl volný pohy po pokoji a jednou si troufal i na dubii co běžela okolo, ale po chvilce boje to vzdal a nechal švába běžet. A jednou mi zbyli jednodenní holata, na to si taky pochutnal, ale potom seděl na dně terária nafouklej a víc jak den se nehnul z místa (viz foto)

[http://tera.poradna.net/file/view/10911-182826-187 0411045907-1410053193-2173663-1681887-n-jpg]

Máma dotaz když by jste dali rosnice karolinské moucni červy a dali jich víc myslíte ze bych ji pak den nemusela krmit? Nebo kdybych ji dala malé holatko jak dlouho se pak nemusíš krmit. A celkové kolik musíte dat hmyzu aby jste je druhy den nemuseli krmit? Děkuji za odpověď