Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Psalmopoeus irminia

Ahoj prosím oradu mám p.irminia samici 10.svlek vždy jsem ji chtěl ale něco je jinak než u ostatních stromáků které jsem měl.Mám ji 6.měsíců ještě se nesvlékla a nestavý hnízdo.Na zadečku má pouze 3.kostičky zbytek je rozlitý dohromady do jedné.Jinak krásná aktivní,žere ok.vždy trochu pavučin začne a to je vše,zničí nebo to nechá být.Má v rozpětí 10,5 cm chovám ji v 30 délka,20 hloubka a 40 výška.5 cm výška rašeliny,klacek do véčka,světlo,voda v misce,umělá kytka a rosím rozprašovačem.Taky se chci zeptat jestli ještě vyroste a jak casto se od toho 10.svleku svlékají.Díky Jaris

loading...

Zkus ji tam pridat vysokou kuru oprenou z boku o stenu terarka. Psalmaci mi stavi hnizdo vetsinou pod takovymto previsem nez ve vetvich. Svlek zavisi do velke miry na teplote i na podminkach, u dospelych samic to je ale tak jednou do roka.

Přesně jak psala Jana, psalmopoeové a ostatně řada stromáků staví většinou hnízda v rozích pokud se jim ovšem ve vzdálenosti od obou stěn nabídne odpovídající opora - kůra, větev, bambusová tyčka apod. Bez fotky lze říct opravdu minimum zda je zvíře zbarvené jak má, nebo atypicky, stejně jako proč. Slovní formulace a fantazie nechodí ruku v ruce. Navíc v ČR i po Evropě jsou populace prokřížené s P.cambridgei, takže by se dal najít minimálně další důvod...

Ahoj,díky zkusím tam dát jestě kůru a uvidím.Koupil jsem ji jako určenou,co se tíče zbarvení na 100 procent samice a další svlek bude 11.to si myslím že je na samce pozdě že většinou rozhoduje 8-9 svlek.Už jsem měl jednu neurčenou a ze 7 na 8 svlek to byl samec.Ona je krásně černá s plamínky a v 10.sv.U mladých s určováním nemám zkušenosti.Díky

Ahoj tak jak mam samce vyloučit.Vzhledově je to ur samice.A ta první ze 7 na 8 to byl vzhledem jasný samec plus háky a bulby.S jiným určením nemám zkušenost.Tak to asi už nebudu řešit.Jednalo se my spíš o ten vzor na zadku jestli není nějak nemocná.Dík J.

Slečku nemam koupil jsem od kluka z č.lípy který rušil chov.Nabízel my fota všech 10 sv.ale ja je nemám:-)Já a comp nejsme moc kámoši tak nevím jak tam dostat foto.CHACHA Nedohaduju se ale já měl vždy dospělé a věděl jsem u nich pohlavý.Různé druhy a vždy 1.kus Díky ti za odp.a rady