Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Euathlus sp. Chille

ZDravím ... Hledal jsem na netu info o tomhle druhu ,ale nenašel jsem vcelku nic ,,, Chováte jej někdo doma ? Mohli by jste sem napsat podmínky chovu,odchovu,toxicitu,velikost atd. ... ? Děkuji předem ,Filip

Kedze som si nie isty co presne mas doma ponukam len vseobecnu odpoved. Pod tymto nazvom sa posledne roky predavalo niekolko pavukov. Pravdepodobne mas na mysli asi http://www.theraphosidae.cz/imagestar/homspChile-y ellow.htm alebo http://www.theraphosidae.cz/imagestar/homspChile-o range.htm . Identifikacia rodov ako Euathlus, Homoeomma alebo Paraphysa je v nasich koncinach casto pre obycajneho chovatela zmatocna. Spominane rody sa neradia medzi toxicke vyznamne. Pre niektore druhy je pravdepodobne pre zdarny odchov nutne zimovanie jedincov. Rychlost rastu je rozdielna od jednotlivych druhov (nizinne, vysokohorske druhy). Osobne chovam z kazdeho rodu par druhov. Ich chov nie je narocny, podmienky chovu mam vsade rovnake: lignocel - obcas polovicu vlhcim, potrava - mucne cervy, holicata.