Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kajman brýlový-terárium

Zdravím, chtěl bych pořídit už dlouho plánovaného kajmánka brýlového a chtěl bych se zeptat jakou wattáž topného kabelu bych měl mít pro terárko 120x50x50 aby mi prohřál vodní sloupec cca 10cm na teplotu cca 26-28 oC. A ještě jedna prosba o radu jak je to s registrací (povolením) někdo říká že nemusí a někdo že musí tak prosím poraďte. Mnohokrát děkuji
Změna předmětu, původně: Kajman Brýlový-terárium- (Aurifer)

ahoj, já ti moc neporadím, spíš bych měl na tebe taky pár otázek:

kajmánek je můj sen, ale nebudu ho přizovat dokud na něj nebudu mít prostor. Ty se zminuješ o terárku 120*50*50 což na nějakou dobu vystačí, o tom žádná, ale máš na něj prostor i na pozdější chov? Tohle je jediná věc co mi bráni v koupení čelňáka - ted by na nej místo bylo, ale dokud nebudu mít postavenou vysněnou ubikaci pro kajmana tak ho pořizovat nebudu. Sice pár let trvá než vyrostou do maximální délky, ale já si říkám, že nikdy nevím co bude a protor pro velké terárko nemusí pozděj být, můžou do toho zasáhnout finance, rodina apod. Proto ho ještě nemám doma :.(

Omlouvám se za flame, ale mohlo by se stát, že ti přeroste přes hlavu a zbavit se velkého kajmana asi není žádna sranda. Doufám, že jsem se tě nějak nedotkl, jen kostatuju, že tohle není zvíře co by se mělo pořizovat "jen tak"

A pokud už terárko máš tak se pochlubfotkama, rád se podívám, případně i pozděj fotky kajmana :-)

No, nejjednodušší je pro vytápění použít normální akvarijní topítko s termostatem, watáž na příslušný objem a nevymejšlet, jak to řešit složitě kabelama. Akorát topítko dáš tak, aby ho kajman nerozbil- flitr a topítka se dají u menších zvířat oddělit perforovanou skleněnou přepážkou. Povolení a registarce samozřejmě být musí, krokouši spadají pod zvířata vyžadující zvláštní péči (a taky jsou Cites, tuším že II. a tudíž musíš mít potvrzení o nabytí- kupní smlouvu)