Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem myš-varlata

Prosím, u jak starých samců laboratorní myši jsou už výrazně vidět varlata? Našla jsem v nějakém odborném článku, že po 30 dnech sestupují do šourku, myšáka mám měsíc (a měsíc už mu zřejmě byl při nákupu) a pořád na něm není nic vidět, čekala bych, že už bude pohlavně dospělý. Jakou s tím máte zkušenost? Chci zakládat minichov pro dva hady a tak nevím, jestli mu dát ještě šanci nebo skrmit a pořídit nějakého "vyvinutějšího". (Samec je to určitě :-)) Díky!

Co považujete za výrazně vidět? Myšáci nemají tak výrazná varlata jako potkyši u nichž jde fakt vidět že se jedná o pana samce. Mimoto jak myšáci tak potkyši při manipulaci varlata většinou instinktivně zatahují do těla, tak uvidíte prd. Normálně ho zařaďte do chovu, podle varlat bych ho fakt neposuzoval :-D