Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov cvrčkov na rošte

Dobrý deň.
Už dávnejšie som začal hľadať informácie o tom, či sa dajú cvrčkovia gryllus assimilis chovať na rošte z kovového pletiva proti hmyzu. Pýtam sa preto, pretože som nič o tomto spôsobe nenašiel. Nemáte niekto s takýmto chovom skúsenosti?
Viem, že sa takto chovajú napríklad sarančatá, čo samozrejme neznamená, že aj cvrčky.
Veľmi by to uľahčilo čistenie nádrže. V nádrži by samozrejme boli obaly od vajec.
Ak sa to tu niekde už rozoberalo alebo je to hlúpy dotaz, tak to kľudne vymažte.
Za odpovede vopred ďakujem.

Já jsem to zkoušel. Postavil jsem skleněnou bednu s jakoby falešným dnem, který tvořilo kovový jemný pletivo. Asi 10 cm pod tím bylo dno opravdový. Přístup tam byl zepředu. Fungovalo to relativně dobře. Hovna rychle usychaly a padaly tím sejtem dolů. Stačilo je pak jen zepředu vyluxovat nebo vymést. Pokud se vyskytla mrtvola cvrčka tak taky docela rychle uschla, stejně tak i zbytky potravy. Akorát se pak stávalo, že po vyměnění kladišť sem tam ještě z toho kladiště vylejzali poslední opozdilci a ty zároveň propadli tím pletivem a rozutekli se po místnosti. A někdy jich bylo docela hodně. To je taková trochu nevýhoda. Když jsem pak zepředu tu mezeru zakryl skleněnejma dvířkama, tak už to zas tolik neluftovalo a defakto se tím ztratila ta výhoda rychlýho schnutí svince. Takže jsem to pak zrušil. Ale kdyby se tomu vychytaly mouchy tak by to bylo asi docela dobře použitelný....
PS: snad je to popsaný aspoň trochu srozumitelně. Fotky nemám.