Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jako by kašlala

Zdravim lidi dneska jsem si všimnul že asi 4 měsični agamka začala jako by pokašlavat a nechce papat.chovne podminky ma si myslim na dost dobre. mam pozorovat přes vikend či hnedka k veterinaři???
děkuji za pomoc

Terarko celosklo 120x80x70 , 2x repti glo 10 60cm 18W , bodovka san glo 75W + cervena vyhrevna 75W , podestilka pisek do piskovist a telota 28 az 32 a mozno doshnot i vic. Pripada mi to podobne jak skytavka ci kasel a jako by u toho nadskakovala .

Dobrý den, nedávno jsem řešila podobný problém u mé 4leté samice agamy. Bohužel má chronické onemocnění dýchacích cest - začne se dusit, má sípavý zvuk a "odfukuje" a spí vestoje s vysoce zvednutou opřenou hlavou Vrací se jí to tak 2-3x do roka. Vždycky pícháme ATB,(samozřejmě po poradě s veterinářem přes plazy). To co popisujete, jsme vyjímečně u ní řešili taky. Původně jsem se domnívala, že už to na ni zase jde. Veterinář ale udělal stěr z tlamky, zjistilo se v laborce přemnožení bakterie E-coli (nějaký druh), která se ale normálně vyskytuje v těle všech živočichů i lidí. Následkem přemnožení bylo něco mezi kašláním a kýcháním(jako by měla v krku chlup nebo co, a snažila se to vykašlat ven). Po zahájení léčby s ATB, na která je E-coli citlivá, projevy přestaly hned druhý den. Určitě doporučuji návštěvu vet, může jít o něco podobného. Jo a taky nechtěla vůbec nic papat - normálně je nenažraná i když nemůže dýchat.