Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ceratophrys cornuta

Zdravím :-) Nechová tu někdo rohatku brazilskou? Na netu jsou informace jen o c. ornata či cranwelli, a cornuta přeci jen obývá jiný biotop. Nevíte jaké je šance ji sehnat, popř. cenová relace? Zmínku o importu jsem našel jen z roku 2010 od animalfarm.
Ondřej Hes ve své knížce rohatky píše že zkušenosti amerických teraristů jsou nic moc, tak by mne zajmalo jestli má někdo vlastní.
Také by mne zajmalo jak jsou na tom s životaschopností hybridi cranvelky a cornuty? Aurifer tu jednou psala že ornaty jsou často hormonálně nabuzeny k páření, a jejich potomstvo pak často hyne, jen tak. Hybridi budou hormonálně tvořeni asi spíš než ornaty, tak mne to zajmá. Ale raději si počkám na čistou cornutu, protože spadá do dloouho dobých vyhlídek...
Díky za reakce

S tou dostupností čistých je to slabota. Ale na hybridy se rači vykašli- sice tu a tam mláďata doveze Krcháč, ale jsou to vyhozené peníze. Většina těch mláďat v určitém věku samovolně padá, zdánlivě bez důvodu. Čisté cornuty jsem viděla na burze všehovšudy 2x- jednou faremní mláďata od Krchova a 1x odchytové subadulty od Zoopetu před cca 3lety- byly v hodně špatném stavu, ale zkoušela jsem jestli to dají- nedaly, ještě je mam v mražáku. JInak jsem je viděla jen v přírodě, ale netroula jsem si je přivézt.

Kdyby se zase objevil import z přírody a byly v dobrém stavu, tak se vyplatí o nich uvažovat. Ale ti hybridi jsou vesměs akorát pro zlost, člověk se s tím piplá, ono to funguje a roste a pak to exne bez udání důvodu.

Tuhle žábu jsem nějaký čas choval ale je to strašně dlouho,pravděpodobně to byl import ale byla poměrně v dobrým stavu.Tenkrát jsem ji koupil za nějakej litr a pul.Vzpomínám si že to bylo docela nervní zvíře,přestože jsem s ní manipuloval vzácně při každým vyrušení dvakrát,třikrát napadla a nachvíli se uklidnila ale pak zase.Jinak toho hybrida jsem si koupil ted'ka v Holešovicích a zatim bez problémů,určitě se budu snažit někde vyštrachat fotku tý brazilky a pověsim sem ale nezaručuji za kvalitu fotky.

Tak to na brumlovce nebylo to spíš nějaká větší jako bylo Ládví a odhadem to je asi tak 7-6 let,tudíž ta jak si vyděla ty to asi nebyla protože za ty prachy....jinak když je tu to vlákno na terraristik.com nějakej němec prodává za 50€ C.cornuta nz Japonsko(bohužel je to ze září,ale je tam ivíc inzerátů a dokonce i nějakej čech tam prodává čistý brazilky::))

Brumlovka (a Eden) byla před Ládvím, byla to tatáž burza i co do velikosti, jen to bylo před Ládvím. Pak krátce byla na Výstavišti a pak na Ládví.. Japonci je dělaj taky, ale to je totéž co USA- žáby uměle honěné hormonama. Produkujou tak všechny tyhle "pet" žáby jako jsou rohatky, bezrohatky, hrabačky atd...