Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Může se potkan samooplodnit?

Zdravim, zajímalo by mě, jestli se může samice potkana samooplodnit resp. jestli si může uchovat sperma samce na pozdější samooplození? Nejednou se mi totiž v chovu stalo, že po odebrání samce měla samice dva vrhy. Za případnou stránku, která to více rozvíjí, bych byl vděčný.
Děkuji.

To chápu tak, že si teda to sperma udržet může. A nebo je to teda tak, že samec ji oplodní na dvakrát a po prvním vrhu se začne vyvíjet vrh druhý? Samec u samice byl jen jednou a z toho byly dva vrhy? Mám v tom docela guláš.