Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mys kouslala hada, tak jsem ji zabil. Cim to?

Zdravim,

podedili jsme pred par mesici Cervenou Uzovku, asi 132cm, pry damu ;O) V pondeli dostala mys - vzdy bilou. vzdy jednou za tyden az dva - podle toho jak jsem jel kolem nejakeho zverimexu. Jelikoz se mysky libi detem, kazde pred casem si vybralo taky jednu. Jelikoz jedna z mysek porad utikala, domluvili jsme se, ze ji dame do terarka a ze dostane jinou mys, coz se take v utery stalo.
V minulosti vzdy ihned mys zabila, ikdyz ji hned nesezrala (kdyz jsme ji dal treba dve). Ted doslo k situaci, ze mys tam od uterka behala. Od te doby mela hadice ocas nahoru a mys pouze pozorovala, i kdyz ze zacatku po ni parkrat vyjela. Vypadalo to, jako by ho mela okousany, cemuz se mi nechtelo verit. Vypadalo to take, ze ziji spokojene spolecne v terarku.
Az dnes vecer mne volala zena, ze mys utoci na nasi hadici (pry je to holka a tak ji rikam hadice) a skutecne, had utikal pred mysi a ta na nej se snazila vylezt, kousala jej. Tahle mys byla takova zivejsi - porad smejdila, kousla dokonce i mne ... tak nevim co si mam pod tim myslet. Na internetu jsem nenasel pripad, kdy by mys pokousala hada. Mys jsem ted zabil a premyslim co dal ... zdali zesilela, nebo mne napadlo, ze by mela jak se to jmenuje - takova nemoc, kdy kouse druhe bytosti. Nevim co si mam o tom myslet.
Poradte prosim. Svlikala se pred cca 2-3 tydny. Pripadam si jako magor. V minulosti jakmile dostala mys - i mrtvou, ihned po ni vyjela - vzdy ale byla bila. Tato je cernobila - flekata. Muze to mit nejaky vliv? Nevim co dal uvest. Dekuji. Jaromir

Vypadá to, že jste právě získal cenu Mudla roku 2012. A to je teprve únor.:-D

Pokud had nejeví zájem o kořist, tak kořist z terária vyjmeme. Vzhledem k nízkému prahu bolesti u hadů se někdy může stát, že had, který nejeví z nějakého důvodu o potravu zájem, tak se nechá ohryzat. Mohou z toho být ošklivá zranění, která se špatně léčí (a často končí pomalou smrtí hada). Je had v pořádku? Nemá mokvající hluboké rány? Prohlédněte hada. Byla to myš, tak by to... Nemám už slov.

Tady máte odstrašující případ. Našel jsem to kdysi dávno a teď jste mi to připomněl:

http://www.ifauna.cz/terarijni-zvirata/forum/r/det ail/701899/re-potkam-me-pokousal-hada

Aha, to jsem nevedel. Jak rikam, vzdy mys zakousla, i kdyz ji hned nezbastila. A jak dlouho tam nechat mys, nez ji raeji "uklidit"? Uz jsem se bal, jestli nebyla infikovana vzteklinou. Ted ma ocas dole - zena rika, ze mys varovala jako chrestys ... ale to se mi zda jako vymysl ;O)
Rad uvitam jeste jine rady, dival jsem se na internet, ale tuto radu jsem nikde nenasel. Mudla roku

A co by jste dělal vy kdyby vás hodily někomu na sežrání a ten o vás nejevil nejmenší zájem a navíc by jste neměl kam utéct...asi by vám taky "ruplo v bedně" a zaútočil, nebo budete čekat až na vás dostane chuť?
Pro příště: vždy krmění sledujte, pokud máte jednoho hada není to tak časově náročné, stačí jen aby jí chytil a zaškrtil, pak můžete jít kam chcete.
Doporučoval bych hada vzít k veterináři, pokud je nějak vážněji pokousaný,
Já třeba krmím hady tak, že držím myš za ocas a dám jí hadovy až k tlamě jinak zbytečně dlouho švóná po terárku.
Jsou ale i jiné způsoby krmění, třeba mrtvou myší, nebo omráčenou - to se chytne myš za ocas a třískne se s ní třeba o stůl, ale né moc jinak je z toho krmení mrtvou myší.
Něbo můžete hada dát do nějaké krabice i s myší - tam hned uvidíte zda had jeví zájem o myš nebo ne.
Mudla roku: je člověk bez žádných znalostí...gratuluji.

Ja jen jeste doplnim to k tomu chresteni. Moje uzovky to delaji dost casto. Nejsou nejak extremne zvykle na manipulaci a kdyz se jim neco nelibi zacnou kmitat ocasem.Pak to vzdalene pripomina chresteni. A u mych uzovek jde pomerne dobre poznat,ze o potravu nemaji zajem. Bud k mysi(potkanovi) jen cuchnou a kdyz nechteji tak se zase odplazi a nebo se mi stalo,ze had udelal vypad,kdyz se korist moc priblizila,ale nezakousl se. Jasna znamka,ze zrat nebude a korist sla ven z terarka. Pokud to had ve zdravi prezil mate aspon pouceni pro priste. Chybu muze udelat kazdy,dulezite je se poucit a uz ji neopakovat.

Naše užovka se taky občas chová jako chresris. Vystrčí ocas nahoru a rychle kmitá. Občas jsou dny kdy misku jen zabije či uopi v misce s vodou a necháme ji být a někdy ji tam necha běhat, ale chytit myš v teráriu je celkem umění. Pořád běhá sem a tam jak je vyděšená od hada.

nikdy v žádném případě nenechávat myš u hada.. nechat jí v teráriu maximálně 30 minut, když had nejeví zájem o myš, tak jí dát pryč
těch situací, kdy myš pokousala hada (dokonce i potkan překousal hadovi hlavu) už bylo spousta

jinak co se týče barevných kombinací, tak musíš hada naučit pouze na jednu barvu na kterou si zvykne, jakmile mu dáváš celý rok bílé myši a najednou mu dáč černobílou, tak se had splaší, přestane žrát a končí to úmrtím

takže rada pro příště : myš nenechávat v žádném případě u hada a hlavně nemíchat barevné kombinace myší

To je pořád dokola. Sice se mi to taky nedávno stalo, ale to se myška zakousla, že ji ta naše hadice lapla za zadek a ne za šňupák, ale taky jsem ji hned vrazila do huby špejli a kousala si do ní, než to měla za sebou. Pokud krmím živýma, jsem vždycky u toho, ale zabydlet myš v terárku u hada s tím, že jsou spolu spokojení, to by mě teda nenapadlo:-)

stou barvou jeto asi jedno gutka pokud má hlad tak polkne všechno- bilou čí černou myš,flekatou mastomyš,flekatýho potkánka,poslední hit byla zebromyš a šla taky ,křečky a pískomily nevyjímaje.jelikž mám svoje mršky rád tak je krmím omráčenou potravou,akorát že mám rack tak jasně vidím že má hlad-vysunu šufle a hadice se sápou ven tak je jasný že žrát bude ,pokud neleze ven tak kouknu do úkrytu apokud je zakalená tak to ani nezkouším,většina jich klidně žere i v zákalu ale pak mají problémy se stažením kůže přes bouli a zbytečně se vysilují,týden hladovky jim vůbec nevadí