Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hroznýš královský - vlhkost vzduchu

ahoj, potřeboval bych poradit.Všude čtu že chov hroznyše královského není nijak složitý.Vlhkost by se měla pohybovat kolem 60% a prej stačí rosit terárium 2x za den. V mém případě rosím 3x denně po rosení je vlhkost vždy mezi 50 - 70% ale za nedlouho je opět někde na 30-40%. Je pravdou že jsem nemohl porovnat z druhým vlhkoměrem jestli ten můj měří dobře.
Máte nějaké zkušeností, fakta co je dobré a jak to má byt?Je rozdíl zkušenosti z knihy nebo přímo od Vás z chovů.Dík moc

půl roku jsem používal lignocel jako substrát a s tím nebyl problém mít vyšší vlhkost krásně se držel nasákly.Ne po celém dnu ale měl jsem takové místo 10x15cm a stále jsem ho podlíval a jak říkam nebyl problém.Ale lignocel mi všeci zkritizovali jako nevhodný.ted mám bukové štěpky

Pokud můžu - Co se týče vlhkosti ,tak bych ji nijak neřešil po netu i v knihách je napsáno hodně kravin ... Terko bude stačit pokud hrozna nevyroste na 2.5 m ,píšeš že výška je 60cm což je luxsus ,tak tam dodělej nějakou polici či větev atˇ se může protáhnout ... Teoplota v noci 26°C není až tak kritická ,ale těch 24°C by bylo ideál ... Na rostliny se vyprdni hrozna je zničí , jak někdo psal hod tam kdyz tak raselinik ,ten ti to zvedne ,,, :-)

zatím tam má větev místo police takže velice rád uřaduje na ni.Jinak budoucí terárko bude mít na výšku 80cm ne že by to byla nutnost nebo můj rozmar ale škoda nevyužít tento prostor když už se nabízí :-D
Co bys navrhoval jako ukryt před světlem a teplem.Nelíbí se mi takové ty že do květináče vyřežeš otvor.Mi potom připadá že je hadice jen v ukrytu a nejde ji vidět.

Akosi nechapem... Myslis, ze ked tam das spesl ukryt od ExoTerry tak bude travit vecsinu dna mimo ukrytu?Je jedno co mu tam sa, ak sa mu tam bude pacit tak tam bude stale.
Ja pri Bc ziaden ukryt nemam a je ok. Nikdy sa nestazoval, zranie bez problemov....

Co sa tyka vlhkosti. Zbytocne to riesite. Ak to nieje nejaky cisty constrictor ktory vyzaduje trochu prisnejsie podmienky tak bohate staci izbova vlhkost.Pred zvlekom a pocas zvleku potom zacat viac rosit a je to. mixaci su da sa povedat "neznicitelne" zvierata.

děkuji za odpověď.já tam právě ukryt nemám a nestěžuje si.zahrabe se do štěpek nebo bukového listí a nevypadá že by byl nespokojen.je vitální žere bez problému živou potravu (mrtvou nemám v plánu ani dávat když mám stálý příjem živé)
Určitě bych nekupoval něco od exoterry když bych si ukryt mohl udělat sám z kusu kůry třeba. TO JSEM POTŘEBOVAL VĚDĚT JESTLI NEŘEŠÍM ZBYTEČNĚ TU VLHKOST.strašně jste mi pomohl.děkuji