Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nesvlečená helma

Ahoj všem chovatelům. Mám dotaz. Náš chamík má několik vrstev nesvlečené kůže. Pravděpodobně jsme dosud málo rosili - má hodně velké terárko a pravděpodobně malou vlhkost. Všimli jsme si toho pozdě. Horní a přední okraj měl tvrdý. Teď už nějaké 2 týdny rosíme hodně a již se mi povedlo mu svléci horní okraj (půlku celé nesvlečené plochy). Dal jsem mu na celý den na helmu náplast s namočeným vatovým polštářkem a pak to relativně šlo. Ale předek helmy má zatvrdlý více.

Ten hořejšek helmy už se mu slušně hojí, ale nevím, jestli mám čekat, zda mu ten zbytek nynějším výraznějším rosením odpadne nebo mu musím pomoci.

Vkládám fotku, kterou mám v PC. Můžu udělat lepší. Na fotce má zatím jen načnutý hořejšek.

Upozorňuju, že chameleon je hodně velký. Hodně vyrostl. Z pohledu zepředu helmu nemá plochou, ale z boků dosti vypouklou, což také není úplně přirozené, ale prostě ta helma takto vypadá.

Díky moc za rady.

Jasný, tím já mažu tu mírně poraněnou pokožku po svleku. Nesvléknutou kůži ne. A vždy po dvou dnech mu to důkladně očistím vlažnou vodou a nechám půl dne dýchat na vzduchu.

Na hojení ran se mi ale u ještěrů osvědčil Betadine jako univerzální hojivý přípravek ve srovnání s jinými.

Děkuju za tip :-) Koukám, že máš zkušenosti. Dám pak vědět, jak se to povedlo, ale čekám, že to nebude hned. Je to silnější vrstva.

Asi jsem to napsal trochu nesrozumitelně. Má nesvlečeno více vrstev a když jsem mu začal pomáhat, trochu si to sám orval. To, co mu teď ručně svlékám už je ztvrdlý pruh a pod tím pak má tu kůžičku trochu růžovější, tak to mu pak pro jistotu mažu desinfekčním Betadinem, aby se mu to nezanítilo. Sice to šlo trochu násilím, ale rozhodně ta horní svlečená část helmy vypadá dobře.