Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem terárium pro felsumu madagaskarskou

Prosím poradíte jaký ideální rozměr má mít terárium pro felsumu?Když bych pořídila 2 mladé felsumy mají mít nejdříve menší terarko a až povyrostou,tak koupit větší?Nebo mohu rovnou koupit velké asi 60šx100vx60h?

loading...

díky,určitě budu mít ještě časem další otázky-než se do toho pustím.mám 2 akvária rybama a nevím jestli koupit další,větší nebo "zkusit" terárko. jo a ještě mě napadlo,jak ji nejlépe převážet aby se co nejméně stresovala?napadlo mě nejraději začít s méně náročnými ještěry,ale ty mají jiné požadavky a bylo by to nadlouho.Proto se chci o felsumách dovědět co nejvíce aby měli vše potřebné.

Pokud chcete kupovat dve mladata s neurcenym pohlavim, muze se stat, ze to budou dva samci, kteri se v terarku casem nesnesou a budou se rvat. Tak jestli neni lepsi zacit spis s jednou felzumou (na samostatny chov je lepsi samec), a teprve pokud byste se rozhodli odchovavat, tak byste doparovali. Na mlade P.m. grandis Vam postaci prehledne zarizene terarko cca 2Ox30x40(v), az doroste, muzete stehovat do velkeho.

Pravda.
Ale co tak pozeram inzeraty, nieje zase az taky problem kupit uz aj urcene zvierata. Pripadne pozaidat o fotku predavajuceho a hodit ju sem na forum. Ak to nebude uplne mlada, tak by sa to ako tak dalo urcit.
A ak bude kupovat kusy okolo roku ako pise, tak uz budu znasat, takze pohlavie bude iste.

to sice jo, ale v tom pripade asi netreba resit to "odrustaci" terarko. Teda alespon ja to pochopila tak, ze se tazatelka pta na terarko pro mladata nez dorostou...A po roce uz maji felzumy nejintenzivnejsi rust za sebou.
K poddotazu nize - ano, chov v paru je idealni, pokud ale mnozit nechcete, na samostatny chov je lepsi samec (nema problem se snuskami).

Viem. Prave tak som to myslel. Pre mladata terarko mensie, ale kedze zo zadavatelky vypadlo, ze max rocne kusy tak tie by som uz kludne supol do konecneho terarka.
Ono myslim, ze pre zaciatocnika bude rozhodne lepsie odrastene zviera. Ktore je predsa len o nieco odolnejsie a odpadaju casto pomerne velke problemy zo zhananim velkostne vhodnej potravy.

Zkuste tohle. Osobně to nemám, ale většinou jsou ty knížky psané celkem srozumitelně a bez nějakých zásadních nesmyslů.

http://www.robimaus.cz/cs/edice-abeceda-teraristy/ 151-felsuma-madagaskarska-9788090335783.html

Nejlepší je ale nespoléhat se na knížky a zkusit si pročíst něco na internetu, kde se často ze zkušeností lidí dozvíte, že knížka sice doporučuje to a to, ale to často platí jenom za nějakých podmínek, nebo se to většině lidí neosvědčilo apod. I tady je vlákem o P. Mad. až, až, takže stačí vpravo nahoře hodit phelsuma madagaskarská do políčka hledat, uvařit si čaj nebo kafčo a máte na celý víkend čtení :-)