Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Typ balakrylu na pozadí tera

Dobrý večer,
mám dotaz ohledně výroby zadní stěny do terária (pro krajtu královskou).
Koupila sem balakryl Uni MAT - V2045 a na pixli je napsáno "není určeno pro přímý kontakt s pitnou vodou a potravinami", přitom je to barva s atestací na dětské hračky. Na stránkách balakrylu je zase napsáno "ekologická a zdraví neškodná receptura vhodná i na nátěry hraček a dětského nábytku".3-[
Jsem z toho docela zmatená :-/a každopádně nechci ublížit chovanci.
Stačí pouze samotný balakryl, nebo raději ještě jiný vrchní nátěr nezávadným lakem?
Děkuji za postřehy a rady:-)

Osobně bych se použití této barvy nebál, sám jí teď taky používám. Určitě nic nezkazíte když ještě uděláte vrchní vrstvu lakem Axapur od Colorlaku. Mám s ním ty nejlepší zkušenosti, má vynikající vlastnosti a je naprosto nezávadný (jen je trochu dražší a musí se míchat). Každopádně doporučuji nejdřív vyzkoušet jak barva na lak reaguje po natření.