Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vyhovuje toto ch.jemenskému ? uvb

Ahoj...
Co si myslite pro chameleona jemenskeho (45x45x85 terarium)
Tato kombinace
teplo halogenova bodovka 20-35w
Svetlo a uvb solar raptor t5 5.0
Solar raptor udajne by mela i vydaat teplo..na osvetle i ma byt 5000k-6500k - tato zarivka umi udajne 6000k a podle stranky kde meri uvb (ta webovka se zelvama) dosahuje uvb az 40cm .
Narazil jsem zde na jeden komentar: Výhodou je, že ty lineární SOlar Raptorky mají dosah UV docela daleko, tuším až 30 cm, takže ti UVčkem osvětlí většinu terárka a ty pak můžeš pouze
na jedno místo dát tu výhřevnou bodovku a bude mít jak teplo, tak UV.
Na vybojku nejsou penize a druha varianta je
Reptiglo 5.0 26w
Halogen 20-35w
Zarivka 8w t8

Ahoj....heleť, co se výhřevné žárovky týče, byla by lepší fotka nebo popis, jak jí tam máš usazenou, protože 20-30w je málo. Nebude mít takové pohodlí. Co se týče spodní hladiny, musí tam mít místo, kde bude mít kolem těch 35° a vyhřeje se. Můžeš zjistit teploměrem.

Co se týče horní hladiny, strč ruku do toho místa pod bodovku, kde by mělo být největší teplo a kde se vyskytuje. Ruku bys tam neměl mít problém udržet nějakou chvíli.

Já bych dal tu solar raptor, ale silnější nebo Reptiglo 5.0 26w a halogenovou bodovku nebo reflektorovou bodovku.

Já mám u malého terárka tohle: http://www.robimaus.cz/cs/lampy-objimky-a-kryty/51 0-lampa-glow-light-halogen-mala-1556122050.html s normální 50w žárovkou zvenku nahoře na terárku. Naše chamice má ideální teplotu a nespálí se. Hlavně bacha na watáž. Dodržovat! Pokud náhodou praskne žárovka, nedávej tam jinou silnější, ale tu samou.