Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pokles teploty pod 0 stupňů při zimování želvy

Dobrý den, již několikátou zimu zimuji želvy u rodičů v bramborovém sklepě, vyždy proběhlo zimování bez problémů. Při dnešní návštěvě rodičů a kontrole želv, jsem zjistila, že při velkých mrazech v minulých týdnech musela ve sklepě klesnout teplota pod bod mrazu. Na bedýnkách ve kterých želvy zimují byla jinovatka a zjistili jsme že jsou namrzlé i skladované brambory. Toto se nám nikdy ve sklepě nestalo. Želvy jsem ihned přenesla do komory, kde je teplota cca 8 stupňů. Jsem z toho nešťastná a nevím co dál dělat, nemáte někdo zkušenosti jestli želvy mohou přežít. Uvažuji o tom, že je nechám týden v komoře a pak je zkusím velmi pomalu probouzet - teda jestli už není pozdě.

Stalo se mi to s horsfieldkami, zmrzly a to dost... kromě jedné dvouleté všechny přežily. Imho je nutné je "rozmražovat" velmi pomalu aby se tkáně ještě víc nepoškodily. Horsfieldky jsou odolnější než hermanky, ale šance že přežijou i hermanky určitě je. Před několika lety mi na srazu klubu chovatelů želv vyprávěl jeden známý chovatel, že se to "povedlo" i jemu s grecama, marginatama a hermankama a přežily.