Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguán zelený - pár otázek do začátku

Zdravíčko,
věřím, že určitě spousty věcí z tohoto se zde již řešili.. ale přecijen,
ať to mám tak nějak pokupě .. :)
Asi tak.. s přítelem jsme se rozhodli pořídit si leugána.. Jelikož by jsme se moc neshodovali, tak chceme každý svýho :D což znamená..
1) Pár pohromadě? může žít? nebo odděleně - všude píšou, že v obodbí páření oddělit.. ale aby to nedělalo zlo i jen tak..
2) Jak velké terárium pro ně? Budeme vyrábět.. z OSB desek+sklo ..
3) Všude vyráběný mají povrch z polystirenu .. nemůže se tím nějak otárávit?
4) Když už budeme leguánky odebírat, majitel přesně nepozná pohlaví, co když se střetnou samci nebo naopak samice? Jsou s tím problémy?

PS: Budeme rádi za jakoukoliv radu :) + nějaké to varování v čem jsou problémy pište prosím taky.. Díky moc :)

loading...

1.ano,môže spolu žiť,ale niektoré jedince sa nemusia spolu zniesť ani v tomto období a zas ak ich oddelíte ,ako sa rozmnožia?
2. veľké,čo najväčšie,pre dospelé aspoň 200 v x 200 d x od + 150 cm h
3. povrch je predsa OSB -tzn. neaké lisované drevoodpady,tam nemusíš pchať polystyrenové pozadie,ktoré zrejme mysliš
4. vsetko je lotéria,buď sa znesú alebo nie
Ja doporučujem vzhľadom na náročnosť chov iba 1 kusu.
U samíc býva pri nevhodných podmienkach problém so zadržanými znáškami
U samcov neskrotnosť,divokosť,agresivita

Jak už bylo psáno, terárium pro dva leguány aspoň 200x200x150 - 200cm (i když vpodstatě začínám zjišťovat, že tohle by byla ideální velikost pro jednoho dospělého leguána...).
Co se týče snášenlivosti, je to sázka do loterie.
Jináč už mám jen poznámku na okraj, týkající se kvalitních UV lamp + světel na dosvícení a žrádla - časem to přijde na pěkný majlant. Pokud máte kde od jara do podzimka brát z přírodních zdrojů, tož jenom dobře, ale zima může být dlouhá a drahá (s rozmazlenou obludou, zvyklou na velmi pestrý jídelníček).
Pořizovací cena leguána je vždycky nejzanedbatelnější položka vůbec.
A jentak mezi řečí a z čiré zvědavosti - na čem jste se nemohli shodnout? Na barvě či pohlaví? :-)