Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov sarančat

Dobrý den,
celkem úspěšně se mi daří chovat banánové cvrčky, tak bych chtěla začít chovat i sarančata. Poradí mi prosím někdo, kolik kusů pro začátek mám koupit? Uvažovala jsem o 5Oks..nevím jestli to není moc-málo. Nejde mi o nějakou velkou chovnou stanici..chci to jen pro 2 chameleony. Už mě nebaví kupovat sarančata 1ks za 1Okč ve zverimexu. Neznáte, prosím nějakého chovatele, který neprodává tak draze třeba v Brně nebo i jinde v ČR?
Děkuji a přeji pěkný den všem!

ona hlavně na rozdíl od cvrčků fakt potřebujou to světlo a dobré větrání. Takže hodně vzdušné ubikace nasvícené zářivkou nebo umístěné na hodně světlém místě. A vysokou teplotu. Já mám "sarančovníky" umístěné na terárkách, takže to vytápějí a osvětlují ostatní ubikace- jsou tam jen dospělci před zkrmem a je jim poskytnuto kladiště, takže to pak vždycky vyprodukuje i pár nymf. Ale do chovu jako takovýho bych se nepoušetěla, páč samotný malochov vyjde draho- pomalu dráž než když je čék koupí na té burze.

No tak nějak. Dělám to podobně, koupil jsem na burze za 3káchle za kus subadulty, frknul jsem je do větší bedny a do ní jsem dal kromě větví apod. i kladečku, aby mi tam nechali pár nymf, než je hoši slupnou. Prcků se narodilo strašně moc, ale nedařilo se mi je udržet při životě, takže jsem je taky zkrmil. Uvažoval jsem o nějakém větším terárku přímo na sarančata, ale to je docela drahá sranda a zas tolik místa nemám, takže je holt budu dál kupovat na burze.

Taky bych rekl ze se to nevyplati, pokavad to ceek nedela ve velkym.. Osobne jsem odchoval par sarancat omylem, normalne se mi vylihla jedna varka v terarku u modraku, neco se utopilo ve vode, par kousku jsem odchytil a dochoval do krmne velikosti, ale trvalo to ranec casu.. Ale z legrace proc ne. :-)