Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pandinus imperator-literatura

Chtěl sem se zeptat jestli je nějaká literatura o zminovaném druhu.Na internetu sem hledal, ale nic sem nenašel (je pravda že s internetem kamarád nejsem:-D) mám doma nějaké knihy a našel sem zmínku jen v Encyklopedie teraristiky...Ještě sem se chtěl optat jestli můžu chovat ve 20°C toho to štíra doufám že by to nemuselo vadit vím že třeba pavouci při nižší teplotě pomaleji rostou, ale jak je to ze štírama nevim... Předem děkuji za vaší odpověd. :-)

Omlouvám se že odpovídám tak pozdě (nešel nám internet) Ještě přesně nevim jakou velikost si budu kupovat podle toho co budou mít zrovna na burze...Teplotu si myslím že že sem vyřešil asi bych tam dal vyrobenou topnou podložku a termostat. Myslíte že by vadilo že jim to bude hřát hlavně ze země.

Štírům když je horko, tak se snaží ochladit tím, že se třeba zahrabávají do substrátu a to právě i když jde teplo zespodu. Takže když to chcete vyřešit takhle, tak dát tu podložku jen tak pod třetinu terária a bude to potřeba hodně rosit, protože to bude velice rychle vysychat. Jednu dobu jsem je vytápěl topným kamenem, také zespodu.

Z vlastní zkušenosti s chovem p. imperator bych doporučil minimálně těch 25 stupňů s lokálním výhřevem na 30, ale pokud je chcete chovat za účelem dívání se a pozorování, není to zrovna atraktivní zvíře, potřebuje vysokou vrstvu substrátu, do kterého se zahrabává a vylézá pouze v noci nebo při krmení a ani to někdy ne, jen se z rašeliny vystrčí klepeto, chytne cvrka a zase zaleze, celkově to není zrovna atraktivní zvíře, co se pozorování týká...