Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguán zelený - podivné "hyperaktivní" chování

Dobrý den,
již rok máme leguána zeleného. Byl poměrně klidný, žral 3x denně, jen je plachý a do dnešního dne bylo jen málo dnů, co se nechal pohladit. Tudíž mimo terárium ještě nebyl. Terárium má ale velké, zhruba 150 x 120 cm. Také lampy jsou v pořádku.
Je to ale 14 dní, co přestal prakticky žrát, sní úplné minimum a s tím souvisí i jeho trávení a vyprazdňování - skoro žádné. Navíc - a co nám s přítelkyní dělá největší starosti -začal škrábat na sklo terária, skákat po něm, šplhat apod. A to zhruba od doby, co se mu ráno lampa rozsvítí až do doby, než se mu večer zhasne. Neustále běhá sem a tam a jen škrábe a škrábe. Máme o něj strach, protože ještě nedávno se hrozně bál, a když jsme byli v pokoji s ním, tak se skoro ani nepohnul. Nemáte prosím někdo nějaké zkušenosti s takovým "hyperaktivním" leguánem? Už vážně nevíme co s ním, aby se uklidnil. Nevím, jestli by byl dobrý nápad jej pustit z terária, když se nás bojí. Děkuji moc za radu.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Mám tem samý problém škrábe na sklo , snaží se dostat ven :( , moc nežere ale pochybuji že by si hle… poslední
Tendy 01.06.2015 22:05
Tendy

Mám tem samý problém škrábe na sklo , snaží se dostat ven :( , moc nežere ale pochybuji že by si hledal nevěstu nebo na něj přišla doba páření je cca 6ti měsíční ... Může jeho chování být změnou počasí venku ?

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru