Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pískání u hada

Dobrý den, chtěla jsem poprosit o radu. Včera a dnes jsem si všimla, když jsem měnila vodu v teráriu, že jedna z užovek výdavala zvuk, jako když pískne myška. Tak nevím, jestli to může být příznak nějaké nemoci. Popřípadě jak postupovat. Děkuji moc.

Ak nema ziadne ine priznaky (pootvorena papula, hlieny, bublinky u nosu) a to piskanie bolo raz, 2x za nejaku dobu, tak by som to nejak extra neriesil.Ale pre istotu zniz vlhkost, a dvihni teplotu o par stupnov. Ak je had nachladeny a je ot v zaciatkoch. Tak sa s toho dostane.

Souhlasím s Danio 007, had bude zřejmně nachlazený. Zvyš Teplotu nejméně na 28 °C, ale hlavně hada sleduj. Jakmile by se k tomu přidalo nepravidelné dýchání, hleny, nebo pěna u tlamky, okamžitě k veterináři. Jednalo vy se nejspíš o zápal plyc, ze kterého se had sám nedostane.