Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon - nafouknutá přilba

Zdravím...viděl jsem tady v celé historii fóra celkem 3 dotazy bez odpovědí, tak se musím svěřit. Našemu rok a půl starému chameleonovi jemeňákovi se z ničeho nic nafoukla přilba. Má ji nafouknutou na obou stranách a mírně i vzadu, protože lebeční kost není uprostřed vyplněná. Byli jsme s ním u 2 veterinářů a mluvili s několika odborníky vč. fakulty v Brně.

To, že má chameleon nafouknutou přilbu má na svědomí jakýsi pohlavní cyklus, přijde to samo a samo by to mělo odeznít, ale někdy nemusí. Vůbec to nemá vliv na chování jemeňáka. To místo není pod tlakem. Při zmáčknutí je měkké. Kůže z blízka vypadá taky normálně. Nezkoušejte to napíchnout....nesplaskne to. My jsme to punktovali :-)

Setkali jste se s tím někdo? Je to vzácný jev.

Ahoj! Mám od června chamíka (je mu teď 9 měsíců) a před pár týdny se mu taky nafoukla přilba. Jak píšeš, z boků i zezadu. Nikam jsem s ním nešla a pátrám a ptám se...zatím nikdo nevěděl a říkali, že to je OK. Taky měl problém s nesvlečenou kůží na předku přilby a pak si jí tvrdou odloupl až mu z toho trošičku teklo (taková malá kapička). Problém je, že se moc nechce nechat rosit, vždy se napije a pak se otočí, tak mi jde blbě ho rosit zepředu. Nechá se pořádně orosit jen tak jednou týdně.
Ale píšu hlavně proto, že jsem se s tím taky setkala a moc děkuju za tvůj příspěvek!

Jinak tu nafouknutou přilbu kdyžtak vyfoť, aˇt je vidět, jestli je to fakt nějak markantní nebo jestli třeba chameleon není tučnej..

Popis podmínek v terárku a celková fotka by taky nezaškodila.. Asi neurčíme příčinu tý přilby na 100%, ale třeba se najdou nějaký chyby, který by tomu mohly napomoct..

Nafouklá přilba se tu už někdy řešila, ale nevím, jaký byl rezult, jestli vůbec nějaký byl. I když pořád mi někco říká, že by o zrovna mohlo být tou vysokou vlhkostí. Představuju si houbu, která se jako mokrá nafoukne. I když reálnej základ to asi nemá.