Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Achatina reticulata

Nazdar. V poslední době se jeden z mých šneků začal zmenšovat a posunoval se pořád hloubš do ulity. Šnekovi je cca šest měsíců. Doposud byl v pořádku. Dnes jsem je krmil a šnek byl ještě hloubš a už se ani nehýbe a je tvrdý. Chci se proto zeptat, čím by to mohlo být. Za každou odpověď děkuji.

pokud je jakoby zatuhlý, tak to je konečná....pokud to je jediný šnek ze skupiny a ostatní jsou OK, tak bych to ani neřešila, protože to podmínkama nebude. Retikuláty už jsou celkem zdegenerované a někteří šneci takhle exnou bez udání důvodu, prostě nejsou dostatečně životaschopní.