Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s kladenim

Ahoj, chci se zeptat. V pondeli rano jsme nasli 4 vejce, nakladla je v noci. Avsak dalsi uz nenakladla. Nezere, je vycerpana.Bojim se, ze nevyklade, ani nehrabe, jen lezi.Hrabala pred 2 tydny. Budou ji skoro 2 roky a je to jeji prvni snuska.
Vejce jsou na ni hodne viditelne, ma vsude boule. Existuje nejaky zpusob, jak ji pomoci? Kladiste ma vlhke a vyhrivane.
Dekuji za rady

Pokud je apatická a už jen leží, tak je to průser. Takže s ní k veterináři, ale co nejrychleji...Pokud ovšem už není pozdě. Měli jste to řešit už před 2dněma. POkud nevyklade do 1 dne, nezahrabe kladiště a nezačne žrát (tj. fyziologický průběh kladení), tak je nutné to řešit okamžitě a ne čekat, až to zvíře začne jít do háje...

To pití je normální, když má problém, tak má i žízeň. Samce okamžitě oddělte, ať má pak holka klid...vlastně jste ho měl oddělit už před snůžkou, aby ji neotravoval. Ona někdy jenom přítomnost samce (pokud ji prudí) holku vystresuje na tolik, že snůžku zadrží. Veterináře v okolí KV neznám, ale teraristů je tam dost, zkuste pohledat a snad se tu někdo ještě ozve a doporučí. Každopádně to je potřeba řešit rychle.

To ona sama už nevyklade, buď ještě může dostat provokovačku oxytocinu, pokud je dost silná, a nebo se to bude muset vyřešit operativně (což se tak bude muset vyřešit stejně, pokud nepomůže injekce). To je na zvážení veterináře, kterej ji uvidí. Ale v pondělí bude pozdě, ono už teď je celkem pozdě. Zadržená snůžka se musí řešit co nejdřív, dokud je zvíře ještě v kondici a má tudíž šanci se z toho dostat.

Jednemu znamemu dostala vajíčka zo seba po niekolkych tyždňoch.Len neviem,či po jednej alebo 2 injekciách.Už bol dosť zufalý ,ale zvladla to a teraz je samica v pohode.Tento rok sa mu už párila.
Samici treba zabezpečiť kľud,dostatok vody, kladisko - ale nie budovať ho na poslednú chvíľu.
Aj nepatrne vyrušenie u niektorych samíc stačí a je problém,so zadržanou znáškou.V tomto prípade je nadmerná pozornosť a zvedavosť chovateľa nebezpečná.
Samicu určite neprenašať,nešpekulovať so svetlami,nechať jej stabilné podmienky.Načo je bude v noci svetlo,ked je naučena spať?Ak je kladisko vyhrievané,ostane v nom kludne spať alebo hrabe a hrabe a hrabe...potom chvilu straži.
Vek ti nikto presne nepovie,pokial nema svoj odchov.Aj 15 cm lego v tele môže mat par rokov.
Pohlavne dospievaju v 18 mesiacoch a viac.
Tie moje sú našťastie flegmošky a ked vidim,že znašaju,tak do terka ani nelozím.Trocha smradu a hovienok ma za 2 dni nezabije a ani leguány.:-D

Jednemu znamemu dostala vajíčka zo seba po niekolkych tyždňoch

To je asi celkem zázračnej leguán. Páč většina samic po zadržené snůžce jde brzy do kytek. S tím vším ostatním souhlas- udělat dopředu vyhovující kladiště a nechat uplně v klidu. Akorát to světlo je fakt lepší nechat svítit, když takhle na večer dostala injekci. Mně se to hodně osvědčilo- to zvíře je naopak míň ve stresu, když vidí. A potřebuje hodně tepla.

U zelených legů jsem měla se snůškou problém jen jednou, ale třeba u Ctenosaur už moc x. Páč u čerstvě importovaných vysokobřezích holek z legálních importů jsou s ní problémy ve většině případů.

Tak to je dost málo.Mi říkaly že jakákoli operace nejde pod 5000kč.Ještě jsem se chtrěl zeptat jak jsi poznala že to na ní jde?Ten muj lemrouch je krapet tlustší a málo žere,jinak se chová docela normálně.Jenom se změnilo to,že pořád leží dole na podlaze terka a rozplácne na něm břicho.Neviděl jsem žádné stahy ani křeče,nebo že by se pokoušela zvednout zadek.Je tu někdo kdo by to celé posal trochu podrobněji?Udělal jsem pro jistotu kladiště a dal tam písek s rašelinou a pod to topný kavbel.Tak se jí tam líbí,ale krom toho že se tam vy.rala,se nic neděje.Jsem napnutý jak špagát co se bude dít a sleduju jí co kolem projdu.
To že je často dole na kachličkách jsem připisoval tomu,že jsem do terka přidal halogen,a že je nahře horko,ale pak mi to přišlo podezřelé.6ádné jiné výkyvy v chování jsem nezaznamenal a hrabat se taky nepokouší.Tak bych prosil o radu.