Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želva nádherná.

Dobrý den, dostal jsem dvě želvy nádherné, stáří zhruba 6 let. Dnes jsem jim udělal želvárium, výška vody cca 20 cm. Želvy maji kolem 18 cm. Jeda z nich plave velice dobře,ale druhá se ve vodě topí. Drží se pořád na souši. Zdá se mi, že má hrozně slabé zadní nohy, vždy když jí dám do vody,jde ke dnu a snaží se plavat jen přednímy nohy, nakonec vše vzdá a je jen nehybně pod vodou . Mám strach, aby se neutopila. Původní majitel je měl v akváriu kde výška hladiny vody nepřesahovala 5cm. Může to být tím, že nemá vyvinutou svalovinu, nebo je to nějaká nemoc? Ani nevím, jestli dostávaly nějaké vitamíny. Děkuji za odpověď Pavel

pokud želvy byly celý život jenom v brouzdališti, tak se po přendání do hluboké vody mohou utopit, protože jim chybí kondice na plavání. Když jim chcěš poskytnout hlubší vodu, tak začni na hloubce, na jakou jsou zvyklé a postupně jim tu hloubku přidávej. Až budou dobře plavat, můžeš přejít na konečnou hloubku. Ale ty ochablé zadní nohy atd jsou spíš známka ještě nějakého dalšího problému- avitaminózy, potíží s ledvinama atd atd. Neklopí se ta želva třeba k jedné straně? Každopádně to je celkem vážné, zajdi s ní k veterináři, co rozumí plazům.