Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem třes u ropuchy

Dobrý den, naše ropucha má po zimování třes ve všech končetinách je apatická a má stále přivřené oči a zrychlené dýchání. Zimovaná již byla po třetí a nikdy dřív problém neměla...prosím nevíte někdo co by jí pomohlo. Děkuji za jakoukoli radu.

2,5-3 týdny před zimováním nedostala nažrat, dala jsem ji do nádoby s vlhkým nakypřeným lignocelem a dala jsem ji do ledničky , při taplotě 6-10 stupňů.po 1,5-2 měsících byla vyndána , zpočátku při pokojové teplotě , poté šla do terária . Druhý den dostala trochu nažrat , ale snad nic si nevzala . Za dalších pár dní se objevili již dříve uvedené příznaky.

Toho jsem se docela obávala...páč ty příznaky jsou celkem typické pro zvířata zimovaná moc na tvrdo. tyhle severoafrické druhy by neměly mít vůbec teplotu pod 10°C a přez den i vyšší, 14-15°C. Ono hodně lidí tyhle druhy (to platí i pro středomořské ještěrky, nebo jihoafrická zvířata atd) zimuje hodně na tvrdo a zvířata to třeba několik x přežijí, protože jsou hodně tvrdá, ale často na to také dojedou. Ony totiž v přírodě na tvrdo nezimují, ale když se oteplí, tak i vylézají.

Teď s tim už nic nenaděláš, buď to rozchodí, nebo ne. Ale nevidim to moc dobře.