Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem python regius s jiným druhem

Dobrý den, chtěla bych se Vás tímto zeptat, jestli je možné mít v jednom terárku mladou samici python regius a třeba hroznýše královského. Nebo jakýkoliv jiný druh. Snesou se?Samice je klidná. Nebo je lepší je mít odděleně? Děkuji Vám za odpověď.

Ne.

Vláken je tu už na tohle téma dost. Stačí jenom hledat. Jsou z jiného biotopu, nároky na podmínky jsou v určitých ročních obdobích odlišné, jsou to dva svým založením podobní predátoři, takže... prostě NE!

Navíc tu někdo přikládal dokumentaci, kdy B. c. sežral P. r. a pak jí vyblil a patrně i pošel. Takže to může končit i takhle extrémním způsobem.

Zajímalo by mě, co vás k takovým myšlenkovým pochodům vede.

Není potřeba. Nemazat. K ničemu to dobré nebude. Tímhle můžete akorát napáchat škodu.

Pokud myslíte kvůli lepšímu svleku (jiný důvod mě nenapadá), tak každému druhu hada stačí zajistit vhodné podmínky. Had v kondici se svléká většinou bez problémů. Problémy se svlekem často indikují jiné zdravotní problémy nebo nedostatky ohledně podmínek chovu. U B. c. a P. r. bych se na to díval takhle.

ještě něco mě napadlo.. nevíte, který substrát je nejlepší pro krajty královské?měli sme lignocel.. ze začátku dobrý..pak uschl a dělal bordel..štěpky máme taky odzkoušené.kůru taky.. co třeba piniová kůra?nebo něco jiného o čem nevím?