Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zkušenosti s hroznýšem Dumerilovým?

chtěla bych se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s chovem hroznýše dumerilového..nějak se mi zalíbil a chtěla bych zjistit náročnost chovu a tak.. má nějaké hlavní požadavky?nebo je těžký na chov?je možný pro začátečníka?není agresivní nebo tak?jakoukoliv radu příjmu. děkuji

O dumerilácích je na internetu informací spousta. Stačí se jen kouknout.
je to druh žijící terestricky-což znamená převážně na zemi,proto mu stačí nižší terárko
o půdorisu 120-60 cm(dospělému).teplota by se měla pohybovat kolem 25-29 s možností vyhřátí na 32°C
noční pokles kolem 20°C. mají rádi vyšší vlhkost tak doporučuji každodení rosení.
co se týče jiných specifik tak snad jen to že se rádi zahábávají což znamená vyšší vrstvu substátu,
popřípadě listí.agresivní nejsou ba naopak dobře si na manipulaci zvykají.
toť zhruba vše

Dospělá zvířata chovám samostatně v teráriích o rozměrech 100x60x60cm (samec), a 120x70x70 (samice).
Jinak co se týka krmení mláďat, nejsou to takový jedlíci jako třeba tmavky, mě z loňských 12 kusů odchovaných mláďat přijalo potravu do 14 dnů od narození zhruba polovina, u ostatních to trvalo cca 1-2 měsíce, ale nakonec všechna mláďata samostatně přijala potravu(dospělé myši)bez rozkrmování, pouze jediné mládě odmítá myš ale uloví pískomila.