Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem větrání terária

Přečetl jsem si toho už hodně, ale pořád si nejsem jistý, jaká že je nejlepší varianta řešení větrání u terária pro užovku (80x40x45 cm). Budu si ho nechávat vyrobit ze dřeva a zatím mám v nákresu dva otvory ze shora a jeden z boku (15x5 cm), ale teď zase váhám, jestli by to nebylo lepší ze předu pod otvíráním a vzadu nahoře/ze shora...
Všude se píše, že větrání jo, ale ne tak, aby byl průvan, jenže jsem začátečník, tak neumím najít ten kompromis :-/
Zkrátka, jak byste to u takového terárka řešili?

Děkuju.

ono to taky záleží na tom kde to terárium budete mít, jestli ho např. budete mít přimáčklé na stěně , tak je zbytečné dělat vzadu větraní že(apod.)??!!;-) Já mám větraní na zadní stěně dole a na pravém boku nahoře a vše je bez problémů.:-) Já osobně bych na strop větrání nedal, bač jestli budete mít větrání i ve zpod tak vám všechno teplo bude utíkat stropem a spodek terária se neprohřeje, aspoň tohle je můj osobní názor, můžu se taky mejlit:-[