Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Litoria Caerulea (rosnice siná) nežere

Dobrý den,
mám velmi vážný problém.Před týdnem jsem si koupil na burze rosnici sinou, skoro dospělý jedinec. Je chovaná ve správném teráriu,má dokonalé podmínky,jak jsem si již zjišťoval,avšak což je velmi špatné nežere (před týdnem měla jednoho malého cvrčka a to jí nestačí). Od začátku měla v teráriu cvrčky,aby si je mohla sama nachytat,ale cvrči tam zůstali a žába znatelně ubyla na váze a je i velmi slabá.Také má otevřenou ránu na noze. Snažil jsem se ji krmit z ruky,ale i to odmítá.Nevím co s ní mám dělat... Nemohl by mi někdo poradit ohledně krmení a možno i chovu této žáby? Za všechny odpovědi předem děkuji

otáýzkou je zda toho cvrčka vůbec dokazala chytit.jak velky to byl cvrček? micro mini střední či adult? pokud plánujete dalši zkuzte ji dat i třeba něco jineho.např červa..ale s tím červem nevím(se žábama zkušenosti nemám)

Tak červa žábám ne. Pokud by byla v pořádku, tak cvrčka chytne úplně v pohodě - a ve velikosti "co se jí vejde do tlamy", takže rozhodně ani mikro ani mini. Problém je v tom, že tyhle žabky jsou téměř výlučně importy a zkrátka byla asi zraněná nebo nemocná. Většinou se to na nich moc nepozná, rozhodně si nic nevyčítejte. Týden bez žrádla by jinak klidně vydržela.

Co mám zkušenost tak je potřeba docela dost úkrytů, my je měli vždy v hodně tmavém teráriu, když nejsou moc vidět, hodí se do klidu a baští. Nicméně nežravost v tomhle případě nemusela být ze stresu, ale prostě proto, že to je čerstvej import + k tomu zranění. Jakmile žába hubne, už je většinou pozdě něco řešit...