Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želva, spaní

Dobry den, zajimalo by me, proc se na noc vzdycky nase zelva zahrabe do sucheho substratu, kdyz ma svuj vlhky kout..kdyz jsme ho nechali vyschnout zahrabala se i tam, po zkouskach navlhcit i ty jindy suche mista, aby aspon tam byla ve vlhku to sabotovala i tak a nasla si zase jine suche misto, nevite cim to muze byt?
jsou ji 2 roky, terarium je velkem 135cm, teploty pres den v suche casti 30°, pod zarovkou 42°, v lete je pravidelne na slunicku, mame doma i UVB, ale zatim jsme nezimovali
dekuji za rady

pokud jste si přečetla a vnímala uvedený odkaz, tak jistě víte co a jak upravit, aby to želvě vyhovovalo

jinak to zuzu : neustálý pobyt ve vlhku není zrovna to pravé ořechové...:-/
přes den sucho a teplo od cca 18 v "chladné části" po cca 35 pod žárovkou...
přes noc : chlad a vlhko
s jednou želvou bych to řešil přendáním (cca 1 - 2 hod po vypnutí světel) do kbelíku s mokrými hoblinami a tam ji zahrábnul
např: kol 18:00 vypnu, kol 20:00 přendám do mokra, než jdu spát strčím kbelík třeba na chodbu, kde je teplota co nejníže... ráno obráceně vstanu , dám kbelík do pokoje...než odejdu dám ji na ž.stůl v cca 8:00
mě spínačky zapnou osvětlení...je jasný , že kdo má stovky ,či desítky mladejch tak na to nemá čas
a řeší to např 1/2 "mokra" na stole, ale pro několik mladejch to je určo řešení, které není nijak náročný na čas a želvám to jen udělá dobře ;-)

Ale ja nechovam hermanky. Mam T.hors., M.tornieri a S. pardalis. Vsade to mam nastavene podla potreby konkretneho druhu. A je tiez rozdiel ked ma niekto mini terko ako ked ja riesim vnutorny vybeh 1,8m x 1,2m pre pardalky, kde ta udrzba suchej a vlhkej casti je trosku ina, kedze vsade pouzivam hlinu ...