Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Brachypelma smithi - zadek jako scvrklá švestka

Ahoj, obracím se na Vás s prosbou o pomoc.
Cca před čtyřmi lety jsem si pořídila B.Smithi, v té době v 9.svleku. Nevím, jestli je to samice nebo samec. Starám se o ní/něj celé ty 4 roky úplně stejně, vždycky se měl k světu, ale poslední cca 4 měsíce se mu zmenšuje zadeček, míň žere, nazadečku má vypadané chlupy, ale ta skvrna pořád nečerná. Mám vážně strach, ten zadek je už vážně minimální. Přikládám fotku jak vypadá teď (omlouvám se za kvalitu), fotku jak vypadal 31.10.2008 a fotku svlečky zespoda (nevím, jestli se z ní dá vůbec něco poznat, fotila jsem mobilem.. na pavouka nešahám, takže lepší teď bohužel nedodám, nechce se mu vylézt na sklo).
Jana
Změna předmětu, původně: Brachypelma Smithi - zadek jako scvrklá švestka (Aurifer)

Jednoznačně dospělý samec. Zkusit někomu nabídnout k odpáření samice nebo prostě počkat, až odejde do věčných lovišť ... svůj čas na tomhle světě už si bohužel odžil, jeho jediný úkol teď je, splodit potomstvo.

Děkuju moc za rady. Ano, koukala jsem na makadla a jestli je to takové malé, lesklé, přiložené zespoda k tomu makadlu, tak bulbus má. Takže je to samec a asi brzo umře. :/ Na jednu stranu se mi ulevilo, že to není chyba mojí péče a že je zkrátka jenom starý, ale stejně to opláču. :/
A netrápí se, když je starý? Mám ho prostě dál krmit a počkat až umře? :/

Ano, koukala jsem na makadla a jestli je to takové malé, lesklé, přiložené zespoda k tomu makadlu

to je presne ono.

Jestli jste z Prahy (nebo budete mit cestu), muzeme se domluvit na zapujceni samce za ucelem napareni moji samice pokud souhlasite. At z toho zivota taky na stary kolena neco ma :-). Jinak krmit dal dokud zere.