Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aklimatizace Gekončíka

chci se zeptat, po jaké době si gekončíci zvykají na nové prostředí? Mám samce od soboty a vyleze jen když je všude úplná tma, jinak je pořád v úkrytu. Co mi dělá větší starost, že jsem ho neviděl lovit, cvrky ignoruje...Mám v tera od chovatele dřevěné štěpky a ti malí hajzlíci se gekončíkovi schovávají pod ně... Jinak přes den nesvítím, topný kámen nonstop - 35°C jinde v tera 26°C...

Možná jsem neklidný zbytečně (měl jsem agamy a ty byli akční), ale raději se zeptám

Ano ...My to tak máme také. Máme terárko 190x80x80, nahoře chameleona a dole 2 gekončíky. Chameleon nahoře světlo má, ale gekončíci dole jen 2 výhřevné kameny, které jedou jen přes den. I v přírodě kameny v noci nehřejou:-) My jsme je naučili tak, že když mají hlad, sami si přijdou dopředu ke sklu na jedno místo, kde je krmíme z dlouhé pinzety. Tím, že jsou to noční tvorové, je těžké uhlídat kdy a jak jí a kdy a jak pijou.

Zkuste napřed na pinzetě ukázat cvrčka a když uvidíte, že jeví zájem, je to ok. Dejte mu ho někam k té skrýši, aby nemusel vylézat, pokud se bojí :-)