Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Koupání hroznýšů

Dobrý den. Chci se zeptat jak to je s koupáním u hroznů. umí plavat? mám mládě a když jsem ho dal do hlubší vody tak ponorilo hlavu pod hladinu jakoby ani nevědělo že je ve vodě. Tak jsem ho hned zvedl nahoru aby se neutopilo. Tak bych rád věděl jestli se v takové chvíli můžou utopit nebo jestli je plavání pod vodou pro ně přirozené. Díky za odpověď

Umí plavat. Boa constrictor má na kontě tuším i plavecký rekord dosažený suchozemským hadem. Jeden exemplář prokazatelně uplaval v moři cca 300 km na nějaký ostrov. Někde jsem to četl. Podobných plaveckých výkonů (jenom nezaznamenaných) patrně mají hroznýši a krajty na kontě dost. Jsou to dobří plavci.

Spíš se divím, proč hada zbytečně stresuješ koupelí. Ideální je umístit do terária bazének s vodou o vhodné teplotě, do které si had vleze sám, když bude mít chuť. Ono vědělo, že je ve vodě. Spíš bych řekl, že tam byla tendence se potopit a zmizet. Neutopí se. Vydrží pod vodou docela dlouho. Jinak bych se těchhle zbytečných estrád vyvaroval a instaloval do terária nádrž s vodou.

Edit: Danio, ty jsi dneska rychlej jako blesk!