Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hroznýš královský - krmení

Ahoj,

protože jsem o tomhle serveru neměla dřív zdání, tak se chci jen ujistit, že svého hroznýše krmím správně. Je mu už 8 let, měří asi 2 metry a kousek a dostává pravidelně každé 3 týdny jedno větší morče (občas ho vyměním za jednoho nebo dva potkany).

Hada nezazimovávám, ale každý rok pravidelně tak od listopadu do února drží sám od sebe hladovku. Během ní trochu pohubne, ale to pak lehce doženeme, když začne žrát. Zatím s tím problém nebyl, ale nikde jsem nemohla vygooglit žádné přínosné informace. Někde jsem četla, že se připravuje na jarní páření, ale vzhledem k tomu, že je v teráriu sám, tomu moc nevěřím.

Zatím roste jako z vody a neměli jsme ani jeden zdravotní problém. Terárium mám poměrně velké a zařízené dle "předpisů".

Otázka teda zní - měla bych vyměnit potravu nebo ho krmit častěji? A setkal už se někdo s odmítáním potravy v zimě? Zároveň bych se chtěla zeptat, zda-li někdo v blízkosti Hradce Králové nebo Nymburka nechová doma hlodavce, které by bylo možno pravidelně odkupovat - shání se docela těžko a doma je chovat nechci.

Děkuju předem za odpověď.

Předmět Autor Datum
Nechal bych to tak jak to praktikuješ. Nic neměň. Můj hrozní samec v zimě taky odmítá potravu. Na pá…
Leamington 22.03.2012 20:05
Leamington
Děkuju, bylo by blbý zjistit po tolika letech, že jsem špatná chovatelka.:-)
kata.berankova 22.03.2012 20:08
kata.berankova
No morčata bych nezahrnovala do jídelníčku.Mají tvrdé kosti hadi mají problém je strávit, zato potka…
LKJHFD 27.03.2012 14:48
LKJHFD
Hroznýšům morčata tolik nevaděj jako některým jiným hadům ;-) poslední
cejna 27.03.2012 15:30
cejna

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru