Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rohatka Cranwellova (Ceratophrys cranwelli)

Dobrý den, chtěl bych si pořídit rohatku. Rád bych se zeptal na vaše názory. Jaký doporučujete substrát? Jak velké terárium? Jak velká by měla být nádoba s vodou? Může se chovat v páru, nebo ve skupinkách? Jak moc je chov pro začátečníka náročný? Jsou některé druhy žab, které jsou nenáročné? Za každý názor děkuji. Budu rád i za nějaký fotky.

opravdu jenom skoro všechny :-) doporučuju pořídit za 100Kč brožurku vydavatelství Robimaus: Ondřej Hes, Rohatky, tam je všechno.

Pro začátečníky jsou vhodné, jen doporučuji koupit odrostlou žabku, ne 3cm, které se na burzách často objevují, samečci se v dospělosti halsitě projevují. Stejně veliké kusy se dají chovat v páru, ale obecně se to nedoporučuje.

Nevím co si představujete pod slovem nenáročné, každá žabka má nějaké požadavky. Některé jsou malé a s tim je spojené obstarávání drobné potravy, jiným zas musíte víc topit, nebo často měnit vodu, některé hibernují...

další publikace pro začínající "žabaře" napsal Michael Fokt - doporučuju!

Relativně nenáročné (za mě): Bombina orientalis, Phyllobates vittatus

Knihám moc nedůvěřuji, měl sem knihu o chameleonech jemenských a po debatě se zkušeným chovatelem, sem knihu založil do skříně a řídil se jeho radami a chamíkovi je skvěle. Tím ovšem nechci říct, že kniha kterou doporučujete je špatná. Nevíte jaký by byly potřeba rozměry terária? A také by mě zajímalo, jestli je pro ně vhodný mlhovač? Ještě jedna otázka, jak udržujete vodu čistou? Nějakým filtrem, nebo jen často měníte?

Pokud si se díval na ten odkaz co ti posílal acid, tak tam máš vše napsané ;-)
K tomu mlhovači, pokud máš namysli klasický (kovový těleso s diskem a nějaká nádržka, do který se dá) tak ten je tak akorát na ozdobu i když je to kus od kusu. Já raději používám pokojový zvlhčovače(mlhovače) co pracují na úplně stejném principu akorát jsou výkonější a můžeš to mít mimo nádrž. Mám to tak hlavně u ještěrů a některých žab taky, ale není to o tom používat jenom mlhovač, spíš mlhovač a pravidelně rosit. :-)

Ta knížka Rohatky je skvělá, napsal jí člověk co rohatky odchovává, na rozdíl od mého "blogísku" - tam jsou veškeré informace... rozhodně dobrá invetice!
Voda se mění vždy, když ji žába znečistí...

fotky žab naleznete zde:
http://tera.poradna.net/q/view/96694-pochlubte-se- zaby-iii?
http://tera.poradna.net/q/view/59858-pochlubte-se- zaby-ii
http://tera.poradna.net/q/view/16977-pochlubte-se- zabky

a ještě jsem objevil jedno fousatý vlákno:
http://tera.poradna.net/q/view/87347-pochlubte-se- rohatky?

Díval jsem se na tu brožůrku, a mám v plánu si ji pořídit. Ta kniha o chameleonech je ze stejného nakladatelství, tak doufám, že k něčemu bude. Nemáte náhodou někdo fotky celého terária? Rád bych ještě načerpal inspirace, než se pustím do výroby.