Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dynastes hercules - chov a odchov ČR

Zdravim, odchovává někdo tohoto nosorožíka? Na Ifauně jsem našel nějaké staré inzeráty, ale toť vše. Také jsem našel cenu 140 kč za kus, což se mi zdá málo. Na chov se nechystám, spíše mě to zajímá :-) . Díky za odpovědi.

loading...

zdar:-)Dynastes hercules..a co dál??Je to asi nějak takhle:Dynastes hercules hercules,Dynastes hercules lichyi,Dynastes hercules ecuatorianus,Dynastes hercules bleuzeni,Dynastes hercules baudrii,Dynastes hercules morishimai,Dynastes hercules occidentalis,Dynastes hercules paschoali,Dynastes hercules septentrionalis,Dynastes hercules takakuwai,Dynastes hercules trinidadensis,Dynastes hercules tuxtlaensis...o jé snad jsou všechny:-D.
odchovává někdo tohoto nosorožíka?:tak to vím celkem přesně:-D,ano už léta letoucí;-).
Ta cena 140kč?? je za co??mrtvolu tu seženeš za tuty prachy,ale jako kus nevalné úrovně,čím více cm délky tím více goldů za mrtvolu.
Jinak140kč může být za L1,L2??Pamatuji doby co stála L1:500kč;-),ale ta už je pryč:-[.
Chov larviček je jednoduchý:-D:-D,sežen si pětilitrovky(okurčáky),švíkni tam larvu a krm jí co hrdlo ráčí:-D:bez problému ferdují i klacky,za 2-3roky tě čeká brouk.:-D
Larva má velikost :-D,že by i někteří jedinci mohli závidět:-D:-D:-Da bacha kouše:-D:-D

zdar:-D copa by jsi chtěl:-D
Jinak by to mělo být asi takhle,D.h.e:1,0-45-165.0,1-45-80.,D.h.h.:1,0-45-1 80.0,1-50-80mm.D.h.l.:1,0-50-170.0,145-80vše v mm:-D
No největší neznamená vždy nejlepší:-D:-D:-Dnormálka ti vyleze 1,0 dokrmován granulemi cca 13cm a to už je chovu slušný:-),jenže s tím dalším už je na levačku:-D:-D.
Pak ti vyleze 1,0 nic moc velikost do 10cm a ten většinou jede:-D:-D:-Dkdyž je dobrá 0,1 tak pokud se v tom nebudeš štourat jak...30vajec nět probléma.;-)
Larvy:dají se sehnat různě drahé,záleží na poddruhu,ale do 200kč by jsi se měl vejít.Pokud ovládáš kouzlo čarodějě;-)poznáš u larev 1,0od 0,1.:-D

zdar:-D chosé:-)já jsem pro každou prd...,i když bych ti bez pardonu mohl dělat tatího :-D.Za sebe nět probléma ti něco vysvětlit,akorát ty musiš stíhat.Jinak není to tak dávno co jsem u vás byl:-),akorát jsem měl pocit,že u vás ve vsi, někomu došla nafta:-),protože před obchodem to byl samej diesel:-D,domluv to:-D já je svezu nahoru do kopce na trubkách:-D,vysadím je u škarpy a odbočuji v pravo:-D:-D

nazdar, jen k těm poddruhům - ještě by tam měl být D.h. reidi. Buď se rozeznávají samostatně D.h.baudrii a D.h. reidi a nebo jako formy D.h. reidi =>
1) D.h. reidi, reidi typ - forma bez zubu (cephalic denticle) na dolním rohu ( cephalic horn )
2)D.h. reidi, baudrii typ - forma se zubem na dolním rohu
Všchny tyhle kouzla popsána ve vynikající knížce For the love of Rhinoceros and Stag beetles ( J. Lai, K. Hsin-Ping + mnoho dalších odborníků), při koupi se prohnete, ale stojí za to;-)