Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nová želva zelenavá-nejí

Hezký den,
včera jsem se stavovala pro želvičku zelenavou.Sice sem zažila šok, když jsem k tomu pánovi došla, ale to je jedno.želvička je na pohled velmi hezká, ale zatím mi vůbec nechce jist, celkově je skoro pořád zalezlá v domku.Jsem úplný začátečník, vlastně jen želvičku přepravuju k nám domů a teď ji na chvíli mám pouze u sebe. ale velmi jsem si ji zamilovala:-)
Připisuji to změně prostředí, že je trochu asi ve stresu,ale na co ji nalákat, aby něco slupla?
A pak další dotaz, jaký substrát preferujete?Po čtení různých diskuzí každý holduje něčemu jinému.
Moc děkuji! Terka

Želvu nemám, ale také o ní přemýšlím a tak čtu a čtu. Snad si to mohu dovolit napsat tak, že želva je tvor, který toho vydrží strašně moc a proto se na ní všechny chyby a dlouhodobé nevyhovující podmínky projeví až po delší/dlouhé době. Chci tím říct, že pokud jste se u chovatele zděsila (i když nepíšete nic bližšího), želvička na tom nemusí být úplně dobře. Ač ani nepíšete jak je stará atd.

Zkušenější mě případně opraví.

želvička má rok a půl a u chovatele měla sice velké prostorné terarko, ale to ostaní mi přišlo docela děsivé...vypadá docela čile, už mi tedy konečně začla jezt i z ruky, čínské zelí ani jabko nechtěla, ale miluje okurky a natrhala jsem ji pampelišky, do kterých se taky pustila..tak snad to bude už ok:-)