Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem páření nebo ne

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat - mam doma pár užovek červených (samce albína a samici klasik). Dnes kolem 15 hodiny jsem si všimla že se nějak "divně" třepe samci koneček ocásku. šla jsem se podívat blíže a zjistila že je samice zahrabaná v substratu, nehybně leží jako přikovana a samec se kolem ni plazi, snaží se jí obtočit a koncem ocasu ji stale "ojíždí" kolem jejího konce ocásku ... ze začátku jsem se lekla že mi ji ten samec snad žere, ale nežral :-)
Chci se tedy zeptat zda je možné že by šlo o páření a co mam prosím tedy v tom případě dělat - hady mam cca 2 roky - a tohle je pro mě premiéra.
Děkuji za odpověd
S pozdravem Blahová

díky .. zatim to vypada že se samici moc nechce prchá a zahrabává se .. ale samec to jaksi stale nevzdava a snaží se ... tak uvidím ... njn jaro je jaro ... :-) oddělovat je nebudu - nechám to osudu ... :) diky za odpovědi všem