Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov gekona-začátečník

Ahoj, rozhodl jsem se pro chov gekona a potřeboval bych od vás pár rad :-). Chtěl by se zeptat, jaký druh je asi tak nejlepší pro začátečníka? S gekony nemám žádne zkušenosti, kdysi jsem choval jen vodní želvu po které mi zbylo akvárko cca délka:40cm x šířka:25cm x výška: 25 cm. Stačí takové akvarium? Nějake články jsem si našel na netu, ale moc tam toho nebylo. Dočetl jsem se že na spod akvária je nejvhodnější písek nebo lignocel. Poté by mě zajímalo jak je to s vyhříváním, stačí obyčejná 40W žárovka, nebo musí být nějáká speciálni pro terária? Díky předem za odpověďi.
[mod]Změna předmětu, původně: Choc gekona-začátečník (Melda)[/mod]

a co tak terarium 48cm x 28cm x 21cm , mam piesok akvarijny je to vhodny ?
Ako ho treba chovat a co s tým druhom ...myslim ze by som chcel gekona nočneho .
Dakujem za rady ..a este ako to je s cestovanim ako ho donesiem domov cca 100 km . Dakujem :-)

Terárium 48x28x21? Pokud ho naučíš chodit po zadních tak by se tam mohl možná i otočit.

Cestování? Třeba mu kup letenku a on tě počká před barákem...

(na stupidní otázku, stupidní odpoveď)

Prosimtebe. Když chceš reagovat na příspěvek, reaguj normálně v rámci slušnosti a bez ironie. Pokud chceš reagovat útočně, tak rači nic nepiš. (Aurifer)

Víš,on každý gekon není velký jako leachianus.Je obrovské množství rodů,které v tom terárku bude problém najít.Proč se motáš do věcí,o kterých nemáš ani páru?
V tom terárku můžou být malé paroedury,Tropiocolotes,Teratolepis,Diplodactylus, Sphaerodactylus,Lepidodactylus a x dalších rodů.