Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gutka náhle žere o dost méně

Zdravím, mám doma dvanáctiletého kluka guťáka. 170cm. Běžně sežral i tři myši za měsíc a půl, svleky v celku, zdravý, spokojený. Poslední dobou (měsíc) však jak kdyby mu nechutnalo. Sežral jednu myš, další odmítl, teď po měsíci sežral zase jenom jednu a dvě nechává volně pobíhat. Přitom se plazí daleko více, než dřív, prvně jsem myslela, že má hlad, ale čeká u otvírání, až mu otevřu a budu se mazlit.
Drží nějaký půst? Je to běžné, že si gutky dávají menší dietu?

Děkuji.

nám teď také jedna z gutek nežrala ( pravděpodobně samec) už jsem přemýšlela co s ním,nějakých 6 týdnů nežral vůbec, pak malé holátko a zas nic, zatímco druhá se cpe jak o život ( samice) už se to tady někde v jednom vlákně řešilo, já se ptala i na burze veta. choval se stejně leze, je čilý, žádné známky nějaké nesrovnalosti....no a najednou sežral hole ( už normálně přijímal myši) pak druhé a včera se zase po více než dvou měsících normálně nažral, takže možná zkusit rozežrat zase zpátky na holatech a až se "rozjede" tak zas se vrátit k myšičkám :-) hodně zdaru!