Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka červená svlek

Dobrý den,mám doma mládě užovky,ráno se začla svlékat kolem 9té hodiny a má svléklou jen horní část hlavy.Hubu měla plnou substrátu,tak jsem jí to vyndala a má ho tam zase.Přitom nikdy neměla problém se svlekem...co s ní? :( děkuji! :)

Potřebuje něco s hrubým povrchem o co by se při svleku otírala. Pokud tam nic není, tak hrabe v substrátu. Také to chce před svlekem trochu porosit kout nebo tam mít vlhký úkryt. Pokud jí nejde se svlékat dále, dejte jí do krabičky s vlhkým ručníkem. Jinak ten lignocel vyhoďte. Zvlášť jestli toho má plnou hubu. Po spolknutí to had nevyloučí (lepí se to na sliznici a ucpává to střeva) a zvlášť u takhle malých tkaniček to může způsobit i smrt. Lignocel k hadům nedávám z tohohle důvodu. Vím, je levnější a každý druhý prodavač ve zverimexu vám to cpe... Ale není to dobře.