Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ještěrka v pubertě?

Zdravím
mám zase dotaz budu moc vděčná za odpovědi.
Moje ještěrka cca 2roky scink Schneiderův.Byla v pohodě nechala se ladit lezla mi po hlavě prostě zlatíčko.Nedávno jsme jí daly do nového terária a už 2x když jsem byla u ní otevřela tlamičku tedy až po delší době co jsem u ní stála.Je tedy možné že tohle chování má z nového prostředí nebo jen prochází takovou ještěrčí pubertou.A co s tím děkuji:-):-):-)

Zvyknout na ruku si můžou, ale obávám se, že na společenský chování nemaj moc vlohy...nějaký hlazení je pro ně minimálně otravná a pro ně nepochopitelná záležitost:-D Hlazení se líbí leda tak savcům, protože je to "jako olizování". Třeba ptáci se mezi sebou neolizujou, tak je drbu po zobáku hřebíkem a nakrucujou se u toho slastí...ale jak se mazlej ještěrky, to mi teda není moc jasný...

On je tak trochu rozdíl, když má někdo vousatku od prcka, která si přece jenom trochu zvykne a nechá se mordovat, aniž by to na ní nechalo následky... Nebo velká tilikva je taky ochotná nechat se "pohladit" když za to dostane banán... Ale odchytovej scink to prostě cítí a bude cítit jinak, bohužel je vidět, že to ti nedojde, dokud nechcípne a obávám se, že ani potom ne...

Hele ukažte mi plaza, pro kterýho je přirozený, že se mezi sebou kdovíjak oňufávaj a mazlej...myslim si že k vyjadřování emocí se zmůžou leda tak na otevírání tlamy, syčení, nebo změnu barev. A to, že si jejich majitel vsugeruje, že chápou, když je bude hladit, tak to maj vyloženě blbý, protože to pro ně přirozený neni:-D (viz náš chamík chce na ruku vždycky, když otevřu terárko:-D) Ale mě je to fuk, už jsem viděla i oblečky na papoušky, tak co se budu vzrušovat:-D