Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rukavice Venom Defender Gloves. Vase zkusenosti apod.

Myslim, ze tyto rukavice si zaslouzi svoje samostatne vlakno. Neco uz bylo napsano v tomto vlakne http://tera.poradna.net/q/view/175281-atheris-jako -prvni-jedak?

Protoze jsem pri shaneni informaci o techto rukavicich narazil na to, ze existuji 2 vyrobci - jeden v US a druhy v Pakistanu, chci se zeptat jakou s nimi mate zkusenost a zaroven varovat pred temi co se nabizeji v Hammu. Zde he popsano a zdokumentovano, jak mohou byt prokousnuty http://www.venomland.net/t2961-venom-defender-glov es-in-hamm.

Ty od vyrobce z US pry vydrzi temer vse,napr. kousnuti helodermou http://www.youtube.com/watch?v=qDdTgQt_Fm8&feature =youtu.be Prave pro helodermy se mi zdaji idealni. Na youtube existuje spousta videi.

Pouzivate tyto rukavice? Od ktereho vyrobce? Uz vas neco do nich kouslo?

U těch rukavic píšou, že jsou "snake resistant" a ne "snake proof"! Také tuším na venomland.com bylo psáno, že záleží i na úhlu vstupu zubu. Nemám s nimi osobní zkušenost.

Možná bude užitečné toto video:

http://www.youtube.com/watch?v=aXwW4187AC8&feature =plcp&context=C47cc670VDvjVQa1PpcFPcxZ6t6NZ1KSfivM ZhC27E7axUhuwapcg%3D

Al je používá hlavně při manipulaci s některými Elapidy, kteří jsou agilnější, agresivnější, hůř se s nimi manipuluje,... Dokonce jednou ho nějaká dost nasírací tuším Pseudechiska kousla do té rukavice. A perfektní. Neprokousla. Viděl bych to jako další pomůcku při ZVÝŠENÍ bezpečnosti při manipulaci s NĚKTERÝMI druhy. Jinak si myslím, že Al na to má střízlivý pohled.

Vyrábějí i různé další ochranné rukavice, které jsou "puncture resistant". Třeba tady:

www.turtleskin.com
http://www.turtleskin.com/FullCoverage-Gloves.aspx

Kdyby měl někdo chuť přidat svoji osobní zkušenost při používání, do toho.

Vím o celkem hodne lidech, co je pouzivaji. Ale je pravda, ze u nas jich je mene nez ve svete, ale i tak se celkem rozsiruji. O tom, co vim, tak majitele tech rukavic jsou s nimi spokojeni. Prece jen je to dost dobra ochrana proti kousnuti pri manipulaci jak doma od chovancu, tak i do prirody na chytani se uz zacinaj nosit obcas. Je to v prirode fajn pomucka si myslim, i pro foceni a uklidnovani tech potvor, aby se nehejbali a dostali se do pozice, do ktere je fotograf chce dostat:) A pri manipulaci s jedakama to je dobra pomucka, prece jen se v tom clovek citi lip, kdyz odchytava naky kobry, mamby atd. kdyz ma tohle na rukach a ma jistotu, ze kdyz se neco posere a nejak se hadovi podari vas trefit do prstu, ze se nic nestane. Jinak ja sem je nikdy nepouzil a ani je nemam, takze nemuzu soudit z osobni zkusenosti. Ale rozhodne bych je nezatracoval, podle me to je sikovna pomucka

Neexistují dva výrobci!Vyrábí to stejná firma,dřív se materiály dělaly v USA a kompletovalo v pákistánu.Teď se rukavice celé dělají v pákistánu.Toto jsem vyčetl na venomlandu.Ten novější model tam někomu prokousla naja kaouthia-elapidae mívaj větší sílu skusu než zmije atd.
pak Luke Yeomans dělal pokusy s Ophiophagusama a ti to neprokousli.