Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mnohonožka po 5 dnech ne a ne vylézt ze zeminy :(

Dobrý den.
Před 5 dny jsem si pořídil asi 6 cm dlouhou archispirostreptus gigas.
Nyní je v teráriu 30x20x20, máme tam asi 8 cm substrátu a zeminy s lžící roboranu, mech, sepiovou kost, klacky atp, staré listí z buku a celý prostor pouze občas kropíme rozprašovačem. Tedy nic tak neobvyklého.
První den lezla po celém prostoru, ale na neděli již zalezla a od té doby jí již nevidím.
Někde jsem četl, že se mnohonožky mohou zahrabat i na několik dnů či i týdnů, a vylézají opravdu pouze tehdy, až vyberou ze zeminy veštkeré přirozené živiny které potřebují. Co je pravda netuším a tak se ptám nyní zde...
Test: Dávám tam pro pokus každý den kolečko okurky, jablka a staršího salátového listu, ale když to druhý den vyklízím, není ničeho tknuto.

Omlouvám se, že zakládám tento nový dotaz, ale chovatelka od které mnohonožku mám se nyní stěhuje a tak jí nechci obtěžovat příliš dotazy...
Vím, že se zde najdou jistě někteří ze znalců, kteří mi dokáží odpovedět :)

Děkuji.
Richard M.

To je úplně normální, když máš v terárku mnohonožku jen jednu, tak ji prostě uvidíš jednou za uherský rok, tak to prostě je. Já mám v práci v bedně 50x30x30 asi 20 mnohonožek Dendrostreptus macracanthus a taky při krmení načapám venku tak tři - čtyři. Zkus terárko narosit večer a pak mrkni v noci s baterkou...