Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kanibalizmus u 5 tyzdnovej samicky potkana

dobry den,pred par dnami som si zaobstarala samicku potkana fuzzku,5 tyzdnovu,dala som ju do klietky medzi moje 4 4 tyzdnove mladata,2 samci,2 samicky,spravala sa pokojne ,mierumilovne..len po 2 dnoch zacala samcov pozierat,cast hlavy,velka cast trupu..nerozumiem tomu,priestor maju velky,potravu pestru,bohatu na ziv.bielkoviny...ani som o tomto nepoculla,skor starsi jedinci,ale 5 tyzdnova...samcov aj samice mam osrstenych...hladam suvislosti,kde sa da:(Vdaka za radu ,prip.podobnu skusenost

samci mali vtedy 3,5 tyzdna,aj samicky,nova samicka mala vtedy 4,5 tyzdna,oddelujem ich v 6 tyzdni,kedy su pohlavne zreli,Boli skutocne este malicki,na to aby mali nejake teritorialne prejavy,bola som rada,ze sa najedia a premiestnia...(Matka uhynula,ked mali 3 tyzdne)...neviem...

klietku mam 80x40x90,ak sa nemylim,viem ,ze ta mladucka samicka zila v klietke provizornej s dvoma dospelymi samicami a svojou rovnako starou sestrou...:(Bojim sa ,aby to nebol nejaky cudny vzor spravania,ze nakoniec bude musiet byt sama...

Těžko říct, podle mě je tohle klec tak pro tři potkany, ne pro pět, ikdyž třeba hadaři je chovaj po bednách v mnohem větších chumlech:-/ Možná byl prostě problém s tim, že se tam najednou ocitnul cizí a nesnesli se. Potkani se uměj servat i ve dvou, ale když má každej svůj koutek, kde bude mít klid, tak se nechaj.

Praveze,nie,dnes som to konzultovala aj s dievcinou,videla som aj matku a sestru.Povedala mi,ze jej sa to stalo so samcami,malymi,fuzzovia pozierali osrstenych,ale nie su vraj pribuzni...Ci to je nieco dedicne ..ak by boli pribuzni,alebo vzor spravania:(