Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uveřejňování týrání zvířat

Zdravím všechny,

netušíte někdo, jestli je trestné zveřejňování fotek týraných zvířat na internetu s komentářem jak to údajně dotyčná osoba provedla (i když třeba neprovedla)? Dá se na takovou osobu podat trestní oznámení?

Bod 2: Zakazují se všechny formy propagace týrání zvířat - takže je to vlastně trestný čin zveřejnovat fotky a videa týraných zvířat i pokud to dotyčný sám nedělal..
samousvědčení by to asi bylo, kdyby tam byl vyfocen i pachatel, jenže to není. A mám dojem že fotky třeba odněkud stáhl. Dá se na takového člověka podat trestní oznámení, nebo i hromadné trestní oznámení?

jenze tohle je na facebooku, kam chodí hromada dětí.. Ten člověk tam píše např. tohe:

"Dnes je opravdu krásně, tak jsem se rozhodl, že si přivezu z útulku nového pejska, nyní ho mám uvázaného u topení a přemýšlím jak začnu. Možná mu zatím zlomím jen pacičku."

Dítě si nemusí pochpit že je to špatný, taky to může nainspirovat někoho jinýho..

jenze tohle je na facebooku, kam chodí hromada dětí

nemají tam náhodou děcka do 13 let zakázaný přístup? A ve 13 už by měly mít povědomí o tom, co je špatné a co ne. A za menší děcka mají zodpovídat rodiče, pokud jim dovolí pc, tak mají aspoň dohlídnout, na co tam lezou