Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomozte s vybavením

Ahojte,
mám terárium d=150cm, š=120cm, h=80cm,
potřebovala bych pomoct se žárovky a osvětlením. Nemohl by jste mi někdo poslat, konkrétní světla atd., které mu tam mam dát. A kolik čeho na takové terárium. Díky moc

Trochu mám hokej v těch rozměrech - délka, šířka, hloubka? Pokud je to 150 cm na výšku, 120 cm na šířku a 80 cm hloubka - tak to bude tak na tři roky maximálně. Pak budete muset pořídit větší...
Kolik čeho - otázka míří kam? Dost větví aby leguán mohl šplhat, vhodně propojených, pokud není v teráriu slunící police tak takovým způsobem, aby nějaká pohodlně velká větev byla pod svítidlem poskytujícím UV... pokud budete dávat substrát, tak si vypočítat kolik litrů bude potřeba... najít vhodný bazének nebo větší misku na koupání (počítám že leguán bude mládě)...
Ad svítidla - je jich taková nabídka, že je těžko udat přímo jeden druh. Potřebujete něco na vyhřátí, něco na UV a pravděpodobně něco na dosvícení, aby měl leguán hodně světla - na to stačí kuchyňská podlinka, umístěná na teráriu. UV ne přes sklo, takže umístit buď uvnitř terária nebo nanejvýš nad mřížkou. Existují i lampy, které vyhřívají + dodávají UV... takže záleží na tom, co vám bude vyhovovat.