Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agresivita hroznýše

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Včera večer naše samice začala být agresivní, syčí a nenechá ne sebe šáhnout natoštak vytáhnout z tera. Nažraná je, je krmena pravidelně. A vystresovaná by neměla být, často ju nevytahujeme. Přivezli jsme si nového samce a je umístěn v terárku pod ní. (asi před týdnem) Nemuže ho třeba cítit? Nechce se pářit? Stačí otevřít dvířka od tera a ona už otvírá tlamičku a syčí. Má 2m. Moc děkuji za jakoukoliv radu :) Nemáme zavolat veterináře?

loading...

Nevím,jak to mají hroznýši s pářením, ale jedno je jisté, nového samce opravdu cítí - hadi cítí i úplně titěrné množství molekul pachů ve vzduchu, proto se doporučuje rozdílná pohlaví hadů chovat v různých místnostech, jsou pak klidnější, obzvlášť v období páření (což je obvykle na jaře po zimním klidu).