Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Python regius - útěk

Ahoj, chtěla bych se zeptat, kde bych měla hledat samečka krajty královské. Včera večer při krmení jsem ho dala do krabice spolu s myší. Hned ji chytil a proto jsem odešla a nechala ho, aby myš v klidu spořádal. Když jsem přišla do pokoje, krabice byla převrácená a had nikde. Okamžiě jsme převrátili celý pokoj naruby, krabice i peřiny jsme nejméně 2x kontrovali ale nenašli jsme ho. Nejhorší je, že máme dvoupatrový dům a on utekl v podkrovním pokoji. Všude jsou drobné skulinky kolem trámů a vedení topení. Mohl by se dostat i pod dřevěnou podlahu a bojím se, že ho už nenajdu. Na podlahu jsem nasypala mouku ale zatím stále nic :/. Děkuji za případné odpovědi.

Doporučuji po domě rozmístit misky s vodou a kolem nich udělat kroužek z mouky, ideálně do každé místnosti jednu a zavírat dveře. Had vydrží dlouho bez žrádla ale žízeň dostane poměrně brzo, tímto způsobem zjistíte alespoň v jaké místnosti je a potom většinou stačí se večer potichu v místnosti posadit(třeba k počítači), vydržet pár hodin a had se už většinou prozradí šramotem při pohybu v místnosti.

Otázkou ale zůstává, za jak dlouho vyleze nažraná regína z úkrytu...
Držím palce

Hroznak

tak takto zdrhli aj mne moje 2 regiusky tiež po krmení som zabudol zavrieť poriadne terarko - jednu som nasiel za obyvačkovou stenou v spodnej podnoži a tú druhú potvorku nie a nie nájsť . po 4 hodinovom hladaní sa mi ju podarilo nájsť bola zalezená a omotaná okolo jedného kvetináča ktorý bol vo väčšom kvetináči sudovitého tvaru takže do vnútra nebolo vidno no až pri zodvihnutí mi tá váha bola podozrivá a už som ju mal .

dúfam že si ju už našla a ak nie tak prajem veľa úspechov pri hladaní